Nadkole tylne

Dla bezpieczeństwa każdy błotnik ma zamontowany uchwyt. Zapewniają one operatorowi stabilność podczas wsiadania i wysiadania. Platforma jest izolowana za pomocą 4 bloków, co zwiększa komfort jazdy po nierównym terenie.

Fotel operatora

Wygodny, regulowany, ergonomiczny fotel wyposazony w pas bezpieczeństwa. Kieszeń za siedzeniem umożliwia przechowywanie instrukcji. Fotel w wersji z kabiną wyposażony jest w 2 podłokietniki, które dodatkowo zwiększają komfort.Kontrola zaczepu tylnego  „ONE TOUCH”

Przyjemnie prostą i praktyczną funkcją jest sterowanie tylnym podnośnikiem „jednym dotknięciem”. Jednym dotknięciem dźwigni można szybko całkowicie podnieść lub obniżyć tylny zaczep ciągnika.

Silnik STAGE IIIB

Nowy silnik CRDI (Common Rail) w DK6010 jest zgodny nawet z najsurowszymi europejskimi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń. Możesz stale monitorować wydajność silnika za pomocą elektronicznego sterowania zamontowanego na desce rozdzielczej. Ten silnik jest najcichszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska spośród wszystkich w swojej klasie.BI SPEED FAST TURN (tylko wersja mechaniczna)

System szybkiego skrętu pozwala na przyspieszenie przednich kół, gdy kąt skrętu przekracza 35 stopni. Po włączeniu promień skrętu jest wyjątkowo wąski, jest on niezwykle przydatny podczas pracy na ograniczonej przestrzeni lub gdy szybki skręt pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

Ręczna zmiana biegów  (DK4510/5010)

Zmiana kierunku jazdy ciągnika jest łatwa dzięki ręcznej dźwigni zmiany biegów wygodnie umieszczonej w zasięgu kierowcy po lewej stronie kierownicyDobrze widoczna deska rozdzielcza

Elementy na desce rozdzielczej w ciągnikach DK sa doskonale wuidoczne nawet przy jasnym świetle dziennym. Niezwykle praktyczna deska rozdzielcza jest wyposażona w wyświetlacz cyfrowy. Operator może łatwo zobaczyć prędkość, bieg i inne funkcje monitorowane w ciągniku.

Przekładnia

Dźwignia zmiany biegów zsynchronizowanej skrzyni jest dogodnie umieszczona po prawej stronie operatora.Przekładnia hydrostatyczna

Wyjątkowo łatwy w użyciu DK6010 HST jest wyposażony w hydrostatyczną przekładnie i zapewnia wysoki poziom wydajności. 3 zakresy prędkości dodane do dwóch hydrostatycznych pedałów sterujących sprawiają, że praca jest przyjemna i łatwa.

Easy Spreed / łączony pedał

Kiedy dźwignia  jest włączona, obroty silnika są powiązane z wielkością nacisku, jaki kierowca wywiera na pedały HST. Oznacza to, że operator może ekonomicznie uruchomić silnik przy minimalnym hałasieJoystick do ładowacza (wersjia z kabiną)

Ergonomicznie zaprojektowany i ustawiony  joystick służy do sterowania osprzętem podłączonym z przodu ciągnika. 

Klimatyzacja

8 regulowanych otworów wentylacyjnych rozmieszczonych strategicznie w całej kabinie umożliwia efektywne zarządzanie temperaturą wewnątrz kabin i pomaga w odparowaniu powierzchni szyb.